Uczniowie na lekcjach informatyki oraz zajęciach dodatkowych poznawali działanie długopisów 3D.

Zajęcia sprawiły wile radości:-)

Przedstawiony sprzęt został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie "Laboratoria Przyszłości"

@LaboratoriaPrzyszłości

W SP2 w dn. 14.03.2023 r.  uczniowie świętowali MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY π.  Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Na lekcji fizyki uczniowie kl. 7b korzystając z technologii 3D dowiedzieli się, że niektóre bardzo lekkie zwierzęta np. nartniki, mogą poruszać się po wodzie.

Na zajęciach dodatkowych uczniowie poznawali magię druku 3 D.

Przedstawiony sprzęt został zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

@LaboratoriaPrzyszłości

Wkrótce najpiękniejsze święta, a z nimi związane są różne słodkości. A jak słodkości to ... cukier. Na wczorajszych zajęciach (choć w okrojonym składzie) mówiliśmy o karmelizacji. Dowiedzieliśmy się, że to proces brązowienia żywności, nadawania jej charakterystycznego zapachu i smaku. Całą tajemnicę o karmelizacji odkryliśmy ... przygotowując lizaki.

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie "Laboratoria Przyszłości".

@LaboratoriaPrzyszłości

W naszej szkole odbyło się szkolenie zapewniające kompleksowe przygotowanie nauczycieli do wprowadzenia rozwiązań edukacyjnych z obszaru modelowania, druku 3D, robotyki.  Dzięki pozyskanej wiedzy nasi nauczyciele zapewnią fascynujące zajęcia, przygotowujące swoich uczniów do wymagań nowoczesnego świata.