W SP2 w dn. 14.03.2023 r.  uczniowie świętowali MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY π.  Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

               Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy, poznali wiele faktów i ciekawostek o LUDOLFINIE - czyli o liczbie  π. Uczniowie klas ósmych wyznaczali wartość liczby π dokonując pomiaru obwodu i średnicy ciasta w kształcie koła oraz dzielili otrzymane wyniki przez siebie. Wykazali się świetną dokładnością pomiarów,  gdyż  otrzymywali wyniki bardzo zbliżone do przybliżenia liczby pi.

Specjalne π - patrole uczniów wręczały, gadżety pamiątkowe wydrukowane na drukarce 3D w postaci zawieszek z liczbą pi i jej pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego - 3.14. 

Emocji, śmiechu i dobrej zabawy  nie brakowało...

Prezentowane wydruki 3D powstały na drukarce 3D dzięki udziałowi szkoły w programie "Laboratoria Przyszłości".

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

@LaboratoriaPrzyszłości