Na lekcji fizyki uczniowie kl. 7b korzystając z technologii 3D dowiedzieli się, że niektóre bardzo lekkie zwierzęta np. nartniki, mogą poruszać się po wodzie.

Nartniki utrzymują się na niewidocznej błonie  powierzchniowej. Jeśli zostanie ona uszkodzona, to zwierzęta toną. Uczniowie z wykorzystaniem druku 3D uświadomili sobie co może ją zniszczyć. Płyn do naczyń zniszczył delikatną błonkę na powierzchni wody. Nartniki zatonęły. Podobnie dzieje się, gdy do wody w stawie lub jeziorze dostanie się woda zanieczyszczona przez ludzi płynami do mycia naczyń lub do prania. Małe zwierzęta takie jak nartniki, toną. Warto zastanowić się, jak można im pomóc?                                                                                     

Eksperymentatorzy przekonali się, że druk 3D umożliwia  większą innowacyjność, zamienia kreatywność i ich wyobraźnię w rzeczywistość.

 

Prezentowane wydruki 3D zostały wydrukowane na drukarce zakupionej dzięki udziałowi szkoły w programie "Laboratoria Przyszłości".

#LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości

@LaboratoriaPrzyszłości