Trzecią kandydatką w plebiscycie jest pani Ewa Rynek.Pani Ewa jest nauczycielką matematyki i wychowawczynią klasy 7b. Dla swoich uczniów jest przewodnikiem w zdobywaniu wiedzy matematycznej i rozwijaniu myślenia logicznego. Jej postawę charakteryzuje empatia i szacunek. Od wielu lat jest szkolnym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny i przygotowuje uczniów do konkursów matematycznych. Jest autorką programu koła matematycznego dla klas szóstych Mądre Sowy oraz innowacji programowo - metodycznej dla klas piątych Bryły - myślenie przestrzenne. Podczas lekcji wprowadza miłą, przyjazną atmosferę, jest wsparciem dla swoich uczniów we wszystkich problemach. Aktywnie współpracuje z rodzicami.