7 października 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie wzięła udział w ogólnopolskiej „Nocy Bibliotek”, której tegoroczne hasło brzmiało: „Absurd nie czytać”. Bibliotekę odwiedziły dwie klasy, z dwóch różnych szkół – ze Szkoły Podstawowej nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie) i nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica ) pod czujnym okiem wychowawczyń – Pani Ewy Sikory i Pauliny Dziewiątkowskiej. Uczniowie spędzili czas na zwiedzaniu miejsc z reguły niedostępnych dla czytelników, na zabawie w podchody, w których zadania były ściśle powiązane z biblioteką i pracą w niej.

Szczególny punktem imprezy był spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie). Scenariusz zaprezentowanej sztuki został przygotowany przez Panią Dorotę Lizurej, a wyreżyserowany przez Panią Angelikę Baryło i Annę Tokarczyk – składamy wszystkim trzem Paniom serdeczne podziękowania. Temat sztuki nawiązywał do problemów współczesnego świata i ... patrona naszej Biblioteki, Walentego Fiałka. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunkom za przyjęcie zaproszenia, za mile i owocnie spędzony czas. Przedstawicielom Szkoły Podstawowej nr 4 za wspaniałe przedstawienie!
      Materiał i fotografie - Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie.