W ramach tegorocznego Tygodnia Języków Obcych, odbywającego się pod hasłem „Znane postacie niemieckojęzycznego i anglojęzycznego obszaru językowego” uczniowie uczestniczyli w zajęciach języka niemieckiego o bardzo zróżnicowanej ofercie. Nadrzędnym celem lekcji było poznanie znanych i cenionych postaci, dla których język niemiecki był/jest językiem ojczystym. Najpierw uczniowie klas siódmych i ósmych obejrzeli pantomimę, przygotowaną przez zespół szkolnego koła teatralnego, prezentującą bohaterów kolejnych spotkań, tj. Konrada Adenauera, Gustava Klimta, Sandrę Bullock, zespół Tokio Hotel, Martina Luthra, Thomasa Müllera. Zadaniem ich było odszyfrować postać, zgadnąć, kim ona jest. Następnie pracowali w małych grupach z materiałami językowymi (słownictwo, karty pracy, plansze), których zawartość odnosiła się do obszaru działania (polityka, sztuka, media, religia, sport), z jakim związana była dana postać. Po wykonaniu zadań każda grupa prezentowała na forum klasy wyniki swojej pracy. Kolejna propozycja działań dotyczyła piosenki: „Spring nicht” bardzo popularnego młodzieżowego niemieckiego zespołu Tokio Hotel, uczniowie mieli możliwość pracy z tekstem utworu, oczywiście po jego wysłuchaniu. W finale spotkań ze znanymi postaciami losowali cytat, myśl, których autorami byli właśnie wspomniani powszechnie rozpoznawalni ludzie. Ostatnim zadaniem uczniów było tłumaczenie wylosowanego cytatu na język polski.
     W ramach zajęć z języka angielskiego siódmoklasiści poznali znane postacie prawdziwe i te fikcyjne związane z państwami anglojęzycznymi. Byli to: Elżbieta II, Sherlock Holmes, Marylin Monroe, Elvis Presley, Winston Churchill i Mahatma Gandhi. Uczniowie pracowali z kartą pracy oraz oglądali pantomimę szkolnego koła teatralnego. Ich zadaniem było odgadnąć, która postać jest prezentowana.
     Tydzień Języków Obcych w klasach V i VI miał przede wszystkim formę zabawy. Wychowankowie zostali podzieleni na pięć grup, następnie otrzymali biografię znanej osoby. Na ławce rozłożone zostały maski znanych osób, a każda grupa po odgadnięciu o kogo chodzi, podchodziła po maski i ubierała ją. Następnie każda grupa prezentowała swoją postać, poprzez przedstawienie jej życiorysu. Kolejnym etapem były quizy, piosenki i uzupełnianki. Podczas lekcji nie brakowało salw śmiechu, zachwytu po prostu radości z możliwości zmiany tożsamości poprzez założenie maski i prezentacji siebie jako jednej z gwiazd świata anglojęzycznego.
     Nasi najmłodsi uczniowie poznali postacie takie jak: Elżbieta II, Rowan Atkinson, Paul McCartney oraz William Shakespeare. Ich zadaniem było ułożenie puzzli przedstawiających powyższe postacie, a następnie dopasowanie kartoników z informacjami o tych osobach. Lekcje umiliła im twórczość Paula McCartney'a.
     Ponadto uczniowie klas I - IV mieli okazje zaprezentować swoje talenty artystyczne biorąc udział w konkursie pt. "Słynne Postacie Krajów Anglojęzycznych". Wszystkie prace zostały zaprezentowane w szkolnym holu, a najciekawsze z nich nagrodzone.