W ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ  uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Gdańska i Gdyni. Celem przedsięwzięcia było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznania Polski, jej zabytków kultury i historii. Wycieczka w 80% została sfinansowana przez MEiN, a w 20% przez rodziców. W wycieczce wzięło udział 40-ro uczniów.

Wycieczka odbyła się w dniu 30 listopada 2022 r. Po przyjeździe do Gdańska uczniowie zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, w którym zapoznano się m.in. o reżimach totalitarnych XX wieku, o przebiegu i skutkach II wojny światowej. Na koniec wycieczki uczniowie spędzili czas w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, gdzie podziwiali interaktywne wystawy, łącząc zabawę z nauką.

Szczęśliwi, zadowoleni i bogatsi o nowe wspomnienia uczestnicy wycieczki wrócili do Chełmna z jednym pytaniem – kiedy kolejny wyjazd?