1 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem panią Pauliną Kowalską z centrum dietetycznego Natur House. Uczniowie klas III - VI mieli okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowego odżywiania się.
W trakcie pogadanki pani Paulina szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły, o czym nie wszyscy uczniowie pamiętają. Podkreślała również, jak istotne dla zdrowia jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Pani dietetyczka przekonywała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Dzieci dowiedziały się jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru.
Na koniec prezentacji pani dietetyczka zachęcała do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało. Sport oraz zdrowe odżywianie ściśle łączą się ze sobą.