Dzień Świętego Patryka obchodzony jest zawsze 17 marca. To święto narodowe Irlandii, ale jego obchody wykraczają daleko poza jej granice. Uczniowie klas I-III również celebrowali ten dzień - ubierając się na zielono.
     Podczas lekcji kulturowej dzieci zgłębiały tajniki tej tradycji, poznając słówka związane z Dniem Świętego Patryka oraz uczestnicząc w różnorodnych grach i zabawach ruchowych. Zadaniem było nie tylko poszerzanie wiedzy, ale także tworzenie atmosfery pełnej zabawy i integracji.
     Jedną z najciekawszych części naszych obchodów były odwiedziny specjalnego gościa – leprechauna, czyli irlandzkiego skrzata. Ta postać z folkloru irlandzkiego z pewnością wzbudziła wiele emocji i ciekawości wśród uczniów. Szczególnie ekscytujące było poszukiwanie zaginionego złota. Dzieci ochoczo pomagały je odnaleźć.
     Uczniowie mieli również okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne, tworząc jeden z najbardziej charakterystycznych atrybutów skrzata - zielony kapelusz.
Oto wyniki konkursu:
I - Adrianna Gąbka kl. 3c
II - Lilianna Golębiewska kl. 3a
III - Martyna Westfalewska kl. 1a
Wszystkich uczestników podziwiamy za kreatywność, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
      Obchody Dnia Świętego Patryka w naszej szkole pozwoliły na poznanie bogatej kultury oraz tradycji Irlandii. Był to dzień pełen uśmiechu, radości i wspólnego spędzania czasu, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.