Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W związku z tym szczególnie zachęcamy uczniów do odwiedzania naszej biblioteki i korzystania z jej ciekawych zbiorów. Tutaj każdy na pewno znajdzie coś dla siebie ,,do poczytania”. Przecież, jak powiedziała Wisława Szymborska:

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

W tym roku uczciliśmy to niezwykłe święto okolicznościową wystawką. Oprócz tego uczniowie z klasy 6B odwiedzili oddział zerówki przedszkola Tęczowy Zakątek mieszczący się na parterze biblioteki, znajdującej się w zabytkowym budynku przy ulicy 22 stycznia 4.

Maja, Zuzia i Kamil czytali dzieciom bajkę ,,Trzy koźlęta”.

Po wysłuchaniu opowieści dzieci wzięły udział w teleturnieju: ,,Postacie z bajek”. Po wylosowaniu pytania odgadywały, jakiej postaci dotyczy zagadka.

Wszyscy dobrze się bawili, a spotkanie starszych uczniów z maluchami przebiegło w miłej atmosferze.

Takie spotkania będziemy organizowali cyklicznie, gdyż przedszkolaki biorą udział w programie: CZYTAMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM.

Co tydzień inni starsi uczniowie naszej szkoły poczytają coś młodszym kolegom.