Wspaniała postawa naszych młodych pływaków!
- Szczegóły
- Odsłony: 1551
24 kwietnia 2025, na krytej pływalni, rozegrano MISTRZOSTWA CHEŁMNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU DO LAT 13 (1-6 klasy). Wcześniej, bo 16 kwietnia rywalizowano do lat 15.
Nasi medaliści:
Dziewczęta
25 m styl motylkowy:
1. Lena STOKFISZ – (25,4)
Dziewczęta
1. Wiktoria WALISZEWSKA – (26,5)
3. Zuzanna WYKRĘT – (27,1)
Chłopcy
1. Filip LEITGEBER – (23,1)
3. Filip KWELLA – SP 2 Chełmno (26,8)
25 m styl klasyczny
Dziewczęta
1. Zofia DZIEDZIŃSKA – (26,0)
2. Ewa KURDYN – SP 2 Chełmno (26,5)
Chłopcy
3. Karol SZULC – SP 2 Chełmno (24,0)
25 m styl dowolny
Dziewczęta
2. Lena STOKFISZ – (20,1)
Chłopcy
3. Maciej SKALSKI – SP 2 Chełmno (21,0)
SZTAFETY
Dziewczęta 6×25
2. SP 2 Chełmno – 2:36,0
Chłopcy
3. SP 2 Chełmno – 2:28,0
KLASYFIKACJA MEDALOWA
2. SP 2 Chełmno – 4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych (12 medali)

Angielskie piosenki, wielkie emocje i zwycięstwo!
- Szczegóły
- Odsłony: 1505
Z radością informujemy, że nasze uczennice wzięły dzisiaj udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim, organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie. W konkursie wystąpiły:
• Julia Mikrut z klasy VIIc
• Nadia Sokołowska z klasy VIc
• Julia Kot z klasy Vb
• Julia Gorlicka z klasy VIc
• Dominika Ziółkowska z klasy VIIIb
• Zuzanna Depka z klasy IVa
• Zuzanna Rozłonkowska z klasy VIa
• Eliza Byrtek z klasy VIa
Wszystkie nasze reprezentantki wypadły wspaniale, prezentując wysoki poziom i ogromną pasję do muzyki. Szczególne gratulacje należą się Nadii Sokołowskiej, która zdobyła główną nagrodę i wygrała konkurs!
Warto również podkreślić, że w konkursie rywalizowali uczniowie z innych szkół podstawowych z Chełmna, a także ze szkół z Unisławia, Lisewa, Podwieska oraz Małych Łunaw.
Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczennic i życzymy im dalszych sukcesów!

Nasza szkoła laureatem programu „Wspieramy lokalnie”!
- Szczegóły
- Odsłony: 1476
Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj zostały ogłoszone wyniki głosowania w piątej edycji programu grantowego Mondi Świecie „Wspieramy lokalnie”. Projekt Szkoły Podstawowej nr 2 znalazł się na liście laureatów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za oddane głosy i zaangażowanie. Na bieżąco będziemy informować o realizacji naszego przedsięwzięcia na zakup defibrylatorów i zestawu hydrożeli.

Sportowa duma szkoły – finał wojewódzki przed nami!
- Szczegóły
- Odsłony: 1546
Dziś nasi uczniowie rywalizowali w półfinale wojewódzkim piłki koszykowej chłopców, który odbył się w Toruniu. Po emocjonujących meczach – zwycięstwie nad SP 18 z Bydgoszczy i walce z SP 4 Toruń – drużyna zapewniła sobie awans do ścisłego finału województwa! To ogromne osiągnięcie – znaleźli się w gronie 4 najlepszych szkół w województwie kujawsko - pomorskim, spośród ponad 700 placówek! Finał odbędzie się 28 kwietnia, a nasi zawodnicy powalczą w nim o medale.
Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wielkie zaangażowanie oraz sportowego ducha walki! Trzymamy kciuki!





